Botoks Uygulaması | Botoks Fiyatları İstanbul

Anasayfa » Genel » Botoks Uygulaması | Botoks Fiyatları İstanbul

Eklenme Tarihi : 31.10.2015  |   Okunma : 77  |   Yorum : 0

BOTOKS UYGULAMASI
Çevresel faktörlerin(hava kirliliği, stres, yoğun çalışma temposu, güneşin zararlı etkileri, menopoz v.s) birçoğunun cildimize zararlı etkisiyle vücudumuzda erken yaşta sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelmektedir. Bu durumu hem engellemek adına hem de etkisini azaltmak adına ameliyata gerek kalmadan cerrahi müdahalelerle üstesinden gelebilirsiniz. İşte bu devrede botoks uygulaması sizin için en güvenilir yöntem olacaktır.
BOTOKS NEDİR?
Botoks ilacının içeriği “Botulinum Toksin” adında bir çeşit zehirdir. Bu zehir tedavi amaçlı labaratuvar ortamında ilaç haline getirilerek yüz felci,migren,şaşılık gibi pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Günümüzde bu toksin daha çok estetik amaçlı kullanımıyla “botoks” olarak uygulanmaktadır.
NASIL UYGULANIR?
Botoks uygulaması kolay, hızlı bir o kadarda etkili bir yöntemdir. ”MD Dermatoloji” gibi güvenilir, hijyenik ve profesyonel dermatologlar tarafından bu işlemi yaptırdığınız sürece uygulamayla ilgili herhangi bir problem yaşamazsınız.
Botoks uygulaması ,öncelikle hastada uygulama yapılacak bölgenin uyuşturulmasıyla başlar. Küçük bir iğneye enjekte edilen botoks maddesi kaslara enjekte edilir. Böylece kas ve sinir bağlantısına etki ederek kasın kasılmasının önüne geçer. Herhangi bir kesi, kanama ve yaralanmaya maruz kalmadan deriye uygulanan basit bir yöntemdir. Genelde yüzde, kaş arasında meydana gelen kırışıklıklarda, boyunda ve göz çevresinde görülen kırışıklıklarda uygulanmaktadır. Burada amaç sadece yüz gençleştirme değil hastanın da yönlendirmesiyle hangi mimiklerinden ,yüz çizgilerinden rahatsız olduğu tespit edilerek uygulanmasıdır. Yani burada olay sadece yüz gençleştirme değil yüzdeki kasların daha dingin ve güzel kullanılmasıdır.

BOTOKS GÜVENLİ MİDİR VE KİMLERE UYGULANIR?
Doğru uygulama, güvenilir uzman doktorlar tarafından yapıldığı sürece herhangi bir risk teşkil etmez. Uygulama sonrasında hafif kızarıklar oluşması normaldir. botoks ve uygulamasını hamileler ve kas rahatsızlığı olanların yaptırmamasını tavsiye ediyoruz. Botoksu somon dna ile birleştirdiğimizde güzel sonuçlar alınabilir.
BOTOKS ÖMRÜ NE KADARDIR?
Uygulama sonrası 3 gün içerisinde görsel açıdan kendini gösterir. Ortalama 2 hafta içinde etkisini tam olarak görebilirsiniz. Etkisi ortalama 6,8 ay sürmektedir.
BOTOKSUN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?
Botoksun en bilinen yan etkisi morarma ve uygulama yapılan yerdeki hafif ağrılardır. Bu ağrılar ve morarmalar yaklaşık 2 gün içerisinde geçen bir süreçtir. Bunun dışında olumsuz yan etkilere pek rastlanmamaktadır. Bu işlemi yaptırmak istiyorsanız kesinlikle dermatologlar ve işinde profesyonel kişilerle çalışmalısınız.
MD Dermatoloji gibi işinde profesyonel, güvenilir klinikler tercih ettiğiniz sürece bu ve benzeri işlemlerde herhangi bir problemle karşılaşmadan istediğiniz görünüme ve memnuniyete kavuşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.mddermatoloji.com

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

FACEBOOK YORUMLAR

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

TARİF KATEGORİLERİ

Tarif Kategorilerimiz

Loading...